Dolina Bożych gór

Po najgorszym ucisku rodzaj ludzki będzie uciekał do Bożej doliny. Czy zdarzyło się komuś z Braterstwa uciekać przed kimś lub przed czymś? Pamiętam jak uciekałem w nocy przed psem, który strasznie za mną biegł i ujadał. Chyba nigdy tak szybko nie biegłem, a dopiero na końcu okazało się, że pies biegł cały czas za zamkniętym ogrodzeniem. Czasem uciekamy przed bardziej realnym zagrożeniem.
Będziecie mówię uciekać, jak uciekaliście przed trzęsieniem ziemi za dni Ozjasza, króla Judzkiego…

Trzęsienie ziemi za dni Ozjasza wspomina m.in. Prorok Amos. Było to wówczas bardzo poważne wydarzenie, choć nie spotkałem w Biblii zbyt wielu szczegółów na jego temat. Dla nas jest to więc po prostu potwierdzenie, że ludzie będą w przyszłości bardzo szybko uciekali, by znaleźć bezpieczne miejsce i zachować życie.

3 thoughts on “Dolina Bożych gór”

 1. Bardzo dziękuję za wskazanie wyczerpującego wyjaśnienia na moje zapytania a zawartego w artykule ,,Starożytni Godni” . Werset z Mat 11:11 zrozumiale wyjaśnia, że święci Starego Testamentu nie mogą należeć do ,,maluczkiego stadka” i nie będą wzbudzeni do ,,duchowej natury” , uzyskają jedynie ,,lepsze zmartwychwstanie” do ,,ludzkiej natury” , polegające na tym, że nie będzie wymagana dla nich naprawa w okresie restytucji.
  Następny artykuł z poprzednim związany tematycznie to: ,,Dolina Bożych gór”
  Na str.10 tego artykułu nawiązuje się do starotestamentowej świątyni ,,Namiotu”, gdzie pomocnikami usługującymi kapłanom byli lewici, podzielono ich na 3 grupy, nie wiem na jakiej podstawie wg imion synów Lewiego, i do jednej z nich przypisano świętych starotestamentowych ( Starożytni Godni) , a do drugiej Wielką Kampanię ( Ci co przegrali przez swoje grzechy prawo bycia w ,,Maluczkim stadku”)
  Mając powyższe na uwadze i przechodząc do str. 20 tego artykułu:
  Mamy przedstawioną tu ,,część niebiańską” a w niej: ,,Maluczkie stadko” oraz ,,Wielką Kampanię” czyli ,,przyszły awans” Wielkiej Kompani do ,,duchowych istot” ??
  Jakieś wielkie nieporozumienie czy błąd w druku ?
  Proszę o zrozumiałe wyjaśnienie podparte wersetami z Biblii Świętej, bo to wypacza logiczne zrozumienie nauki Jezusowej o Zbawieniu.
  Proszę też wyjaśnić na podstawie czego ,,utworzono” trzy grupy istot ludzkich i dlaczego tak je przypisano i tak nazwano.

 2. JanB : Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie w/w tematu dotyczącego ,,wielkiego tłumu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *