Dolina Bożych gór

Jak czytamy dalej: Tedy ucieczecie przed doliną gór [w Biblii Gdańskiej mamy tu błędne tłumaczenie!! Powinno być: Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami (jak podaje Biblia Warszawska) lub jak podaje Biblia Tysiąclecia: będziecie uciekać na dolinę wśród [albo: pośrodku] moich gór. ] Ta dolina rozciągała się od wschodu aż do zachodu. Pokazuje to Dolinę Restytucji. Dolinę Błogosławieństw. Ludzie będą otrzymywać błogosławieństwa od Góry Oliwnej, Królestwa Bożego – z jego części północnej i południowej (niebiańskiej i ziemskiej części). Ludzie znajdą spokojną, bezpieczną dolinę, w której będą mogli otrzymać szczęście i życie wieczne.

3 thoughts on “Dolina Bożych gór”

 1. Bardzo dziękuję za wskazanie wyczerpującego wyjaśnienia na moje zapytania a zawartego w artykule ,,Starożytni Godni” . Werset z Mat 11:11 zrozumiale wyjaśnia, że święci Starego Testamentu nie mogą należeć do ,,maluczkiego stadka” i nie będą wzbudzeni do ,,duchowej natury” , uzyskają jedynie ,,lepsze zmartwychwstanie” do ,,ludzkiej natury” , polegające na tym, że nie będzie wymagana dla nich naprawa w okresie restytucji.
  Następny artykuł z poprzednim związany tematycznie to: ,,Dolina Bożych gór”
  Na str.10 tego artykułu nawiązuje się do starotestamentowej świątyni ,,Namiotu”, gdzie pomocnikami usługującymi kapłanom byli lewici, podzielono ich na 3 grupy, nie wiem na jakiej podstawie wg imion synów Lewiego, i do jednej z nich przypisano świętych starotestamentowych ( Starożytni Godni) , a do drugiej Wielką Kampanię ( Ci co przegrali przez swoje grzechy prawo bycia w ,,Maluczkim stadku”)
  Mając powyższe na uwadze i przechodząc do str. 20 tego artykułu:
  Mamy przedstawioną tu ,,część niebiańską” a w niej: ,,Maluczkie stadko” oraz ,,Wielką Kampanię” czyli ,,przyszły awans” Wielkiej Kompani do ,,duchowych istot” ??
  Jakieś wielkie nieporozumienie czy błąd w druku ?
  Proszę o zrozumiałe wyjaśnienie podparte wersetami z Biblii Świętej, bo to wypacza logiczne zrozumienie nauki Jezusowej o Zbawieniu.
  Proszę też wyjaśnić na podstawie czego ,,utworzono” trzy grupy istot ludzkich i dlaczego tak je przypisano i tak nazwano.

 2. JanB : Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie w/w tematu dotyczącego ,,wielkiego tłumu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *