Świadectwo z wykładu

Z wykładu o oczyszczeniu i odłączeniu Lewitów: 

„Moc grzechu, to, że ktoś nie może pozbyć się panowania grzechu nad sobą, nawet gdy chce, pokazane jest przez dotykanie zmarłego. Jak mówiliśmy, odziedziczony grzech może być zniszczony tylko przez krew Chrystusa. Natomiast aktywnie praktykowany grzech, aby go więcej nie praktykować, na to nadawała się antytypiczna woda i antytypiczny popiół. Pokazuje to ważność biblijnych i pozabiblijnych historii bohaterów wiary. W początku z prawdą daje to oczyszczający efekt.

Pewien człowiek w więzieniu chciał zapalić papierosa, nie było papieru. Znalazł więc w celi książkę, a była to akurat książka o prześladowaniach chrześcijan w średniowieczu. Zaczął czytać tę książkę i nigdy więcej w życiu nie zapalił. To taki prosty przykład, bracia i siostry.

Kiedyś ten przykład znałem już osobiście od tego brata. We Lwowie jednak jechałem taksówką i rozmawiałem z taksówkarzem; i okazało się, że był on z kościoła zielonoświątkowego. Przyjeżdżali tam bracia, mówili o różnych cudach, a w tym opowiadali historię tego brata, o tej książce, o tym paleniu papierosów. A ja mówię: tak, Bóg tak działa i ja znam tego brata.

To pokazuje sedno sprawy: historie ludu Bożego, doświadczenia i zwycięstwa wiary tych osób, gdy docierają do umysłu i serca osoby, która skłonna jest do pokuty, to właśnie tak one działają. Grzechy ustępują, a osoba ta zaczyna coraz mniej aktywnie praktykować grzech na co dzień.”

Oczyszczenie i odłączenie Lewitów (Księga Liczb 8:5-7)

Przygotowanie Lewitów do służby (Księga Liczb 8:8)

______
Zobacz inne świadectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *