21 urzędów Pana Jezusa, by wyleczyć 21 skutków grzechu

Wierzący w Jezusa są często tak samo, a nawet bardziej grzeszni i upadli niż reszta i nie mają żadnych szczególnych zasług. Tylko Boża łaska sprawiła, że Jezus już dzisiaj zajął się nami i robi to nie z powodu naszych wielkich zalet, ale pomimo naszych wielkich wad, słabości, upadków i głupoty.

Ci, którzy to rozumieją, nie powinni wątpić, że Bóg ma też w zanadrzu coś dla pozostałych ludzi i że to coś, to nie ogień i siarka.

Biblia mówi o czasach mesjańskich i że Mesjasz, Jezus Chrystus, kiedy już odbierze władzę na Ziemi Szatanowi, przeprowadzi na naszej planecie zupełną odnowę.

Nowy Król będzie miał wiele do zrobienia, jak widać choćby z tego zestawienia z „Epifanicznych Wykładów Pisma Świętego”, tom 12, s. 265*. Miliardy ludzi oczekują na wyzwolenie ze śmierci, z wszelkiego rodzaju chorób, z niewiedzy i samolubstwa. Biblia obiecuje, że Chrystus w czasie swojej Paruzji dokona tego i setek innych, dobrych rzeczy.

Dzisiejsi wierni Bogu ludzie, jako potomstwo Abrahama z ich Panem, Jezusem, będą mogli brać razem z Nim udział w reformie i odrodzeniu ludzkości. Najpierw jednak powinni rozwinąć swoje charaktery na podobieństwo Chrystusa i wytrwać aż do końca, wytrwać: przede wszystkim w wierze, nadziei i miłości.

Bóg jest dobry i ma dobre plany.

___________________

* Autorem książki jest Paul S.L. Johnson. Można ją pobrać w wersji elektronicznej: tutaj lub zamówić u nas bezpłatnie wersję papierową: wiktor /at/ badaczebiblii pl (zamień /at/ na małpkę w adresie i dodaj kropkę przed pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *