Historia nawrócenia brata Middletona

H.W. Roberts (1921-2006)

Brat H.W. (Bill) Roberts został pozyskany dla ewangelii przez brata Charlesa Pottsa, o którym pisaliśmy już nieco na naszej stronie. Tak, jak wcześniej brat Potts, także on zachęcił do poznania prawdy wiele innych osób – jednym z przykładów jest brat Middleton, a poniższe wspomnienie było przygotowane przez brata Robertsa na pogrzeb brata Middletona:

„W połowie lat 50. musiałem z powodów rodzinnych przeprowadzić się z Cheshire do regionu Stockton/Darlington. Zapewniłem sobie pracę w Stilington, małej wiosce niedaleko Stockton-on-Tees w małej firmie elektrotechnicznej o nazwie British Refrasil Co. Po mniej więcej roku zaproponowano mi awans i poproszono o pokierowanie nowym projektem, który wymagał ode mnie spędzania większości czasu na pracy najemnej w całym kraju. Nie nauczyłem się wcześniej prowadzić samochodu i aby pomóc mi w zdobyciu prawa jazdy firma wyznaczyła brygadzistę warsztatu, by mnie uczył. Tym brygadzistą był George Middleton.

Kiedy jeździliśmy po okolicy ćwicząc zmianę biegów i tak dalej, śpiewałem pieśni. Powiedział, że jestem niezwykłym chrześcijaninem, ponieważ byłem taki pogodny, a w miarę jak pokonywaliśmy wiele kilometrów, a ja siedziałem za kierownicą posłuszny jego wskazówkom, wyjaśniałem mu dlaczego tak jest. Mówiłem o zbawieniu i o nadchodzących błogosławieństwach dla całej ludzkości niezależnie od poglądów religijnych w tym życiu. Zapytał, czy odwiedziłbym go w jego domu i opowiedział jego żonie, Ethel, o tej „dobrej nowinie radości wielkiej”.

Porozmawiałem o tym z moim drogim duchowym bratem Raymondem Hornem, który mieszkał w pobliskim Darlington i obaj wybraliśmy się na spotkanie z Ethel, żoną George’a, i Howardem, ich synem, który wtedy miał około siedmiu lat. Nigdy nie wszedłem do domu, w którym byłby większy duchowy głód Prawdy biblijnej i otuchy niż ten, który wtedy odwiedziliśmy. Było to niezapomniane przeżycie, gdy brat Horn i ja otwieraliśmy przed nimi cuda i piękno Boskiego Planu Wieków, tak jak sami go otrzymaliśmy – za darmo i łaskawie z Pańskiej ręki.

George, bardzo zdolny, wykształcony inżynier o świetnych zdolnościach organizacyjnych jest jednym z najpokorniejszych, najwierniejszych i najbardziej pełnych miłości charakterów chrześcijańskich, jakie znam. Od dnia naszej wizyty w jego domu zarówno on jak i Ethel wykazywali tę stałość wiary i ufności w Panu, która z pewnością będzie Mu się podobać, a teraz oczekuję owego obiecanego Lepszego Dnia, kiedy nasze oczy znów się spotkają, a dłonie ścisną się w braterskiej społeczności. Te rzeczy zaczerpnąłem z moich wyraźnych i błogosławionych wspomnień o moim drogo umiłowanym duchowym bracie, George’u Middletonie.

W imieniu Jezusa,
H. W. Roberts”

__________
Źródło: artykuł „W hołdzie bratu H.W. Robertsowi”, „Teraźniejsza Prawda”, lato 2006, s. 25.

Wykład biblijne brata H.W. Robertsa dostępne są na stronie WykladyBiblijne.pl.

Zobacz inne świadectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *