Historia Józefa

Poczytajcie o Józefie. Bądźmy tacy, jak on. Oddani Bogu. Jego doświadczenia były jak sinusoida – raz do góry, raz na dół, raz do góry, raz na dół. 17 lat, wzmacnia się, poznaje Boga, poznaje Jego zasady, poznaje jak się prowadzi dom. Spadek… Sprzedanie do Egiptu. Niewola. Wyobrażacie sobie jak czuł się młody chłopak zakuty w kajdany, który maszeruje niedaleko domu swojego ojca? Szlak karawan przechodził blisko terenów Jakuba. Później stoi na rynku jako niewolnik do kupienia – kto go kupi? Jaki będzie jego los?

I znowu powolutku zdobywa wielką pozycję. Nie jest pyszny, zarozumiały. Jest pracowity, oddany i uczciwy. Zdobywa bardzo wysoką pozycję na dworze Potyfara. Co się dzieje? Znowu sinusoida w dół. Wkopuje go kobieta, wobec której nie miał żadnych złych zamiarów. Jak kończy się ta sprawa? Więzieniem. Tu jednak znów sinusoida do góry. Spotkanie z dwoma wysokimi dostojnikami faraona. Jeden mówi: „jak wyjdę, pogadam, pogadam!” Pogadał? Nie pogadał, zapomniał o Józefie. Znowu dołek… Tak doświadczenia kształtują i nas. Bóg daje nam czas: wzmacniacie się, poznajecie Boga. A teraz doświadczenie. Tak formę budują sportowcy…

Historia Józefa nie jest martwą literą ani nudną opowieścią. Są tam konkretne wskazówki do codziennego życia w obecnym świecie. Zachęcamy do wysłuchania wykładu wygłoszonego przez Zbigniewa Kubalę na spotkaniu w Chełmnie (wrzesień 2017 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.