Przykład matczynej miłości

„Matczyna miłość’, obraz namalowany przez Vishala Gurjara. Pełna wersja do zobaczenia i nabycia na stronie: https://fineartamerica.com/profiles/vishal-gurjar

„Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad płodem swego łona? A choćby też i one zapomniały, ja jednak o tobie nie zapomnę.” – Księga Izajasza 49:15

Przykład kobiety z jej bezwarunkową matczyną miłością. Miłość matki to miłość, która poświęca się często dla dziecka. Sam poród jest wielkim cierpieniem, którego mężczyzna nie zrozumie. Mama otacza swoje dziecko troską, karmi je, dba o nie, martwi się o nie i myśli zawsze dobrze o swoim dziecku. Nie zapomina o nim, tak jak Bóg nie zapomina o swoich dzieciach.

To nie przypadek, że w tradycji anioły przedstawiane są jako troskliwe kobiety. Anioł-mężczyzna budzi podziw, strach, anioł-kobieta budzi spokój, pewność, najlepsze uczucia, jakie mamy w sercu.

Oczywiście według Biblii jest trochę inaczej. Anioły to w niej potężne istoty, które nie rozmnażają się jak my, a jeśli już przybierały ludzką postać w Biblii to była to postać męska. Pomyślmy jednak o tym, że nasze opiekuńcze anioły – podobnie jak Bóg – też mają dla nas czułość i najlepsze uczucia.

Kiedy anioł Gabriel przybył do Marii, by zwiastować jej Boski plan dla niej i dla całego świata, jedna z pierwszych rzeczy, które powiedział to: „Nie bój się, Mario!”. Nie bójmy się i my – ponieważ Bóg i dobrzy aniołowie troszczą się o nas. Istoty duchowe rozumieją świat naszych uczuć i lęków. Kiedy Daniel był w szoku przy spotkaniu z aniołem, postać dotknęła go, by dodać mu pokoju i odwagi.

Nie próbujmy się ukrywać przed Bogiem jak Adam i Ewa lub jak Jonasz na statku, ponieważ Bóg jest blisko nas, jest przy nas i widzi wszystko.

Kiedy jesteśmy zniechęceni i zmęczeni:
– własnym grzechem
– tym, że wokół tyle pokus
– niewiernym przyjacielem
– tym że na świecie jest niesprawiedliwie
– tym, że mamy niegrzeczne dzieci
– tym, że mamy choroby fizyczne
– tym, że w naszym małżeństwie niedobrze
– że jest źle w naszej pracy
– że może nie mamy pracy
– że umarły nasze marzenia
– że boimy się o nasze życie …, itd. itd.

To w tym wszystkim można się łatwo pogubić. Możemy mieć pokusę, by myśleć, że zostaliśmy z tym wszystkim sami; ale tak nie jest. Dawid mówi do Boga, Psalm 139:16, „Oczy twoje widziały czyny moje, w księdze twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było.”

Pamiętajmy o tym, że dobry Bóg wie wszystko nim to się stanie, że dla niego żaden z naszych dni, ani żadne z naszych słów i czynów, nie jest zaskoczeniem. Wszystko jest w pełnej kontroli Pana. Bóg nie jest zaskoczony sytuacją. Zna nawet każdą naszą wadę, a mimo to każdego dnia stara się o nasze dobro.

Co mówi Bóg, jak jeszcze się nam przedstawia? Jest to bardzo zaskakujące, gdy myślimy o największej istocie wszechświata, ale przez usta naszego Pana Jezusa Bóg Ojciec mówi: „chciałem zgromadzić twoje dzieci w ten sposób, jak kura swoje pisklęta pod skrzydła” (Łukasza 13:34) Tak spokojnie, jest pisklę przy swojej mamie, możemy odpoczywać pod skrzydłami opatrzności Bożej.

Psalm 91:4 – „Bóg okryje cię swymi piórami i schronisz się pod Jego skrzydła: Jego wierność to puklerz i tarcza. W nocy nie ulękniesz się strachu ani za dnia – lecącej strzały.”

Boska opieka jest cudowna, a Bóg nie jest posągiem lub nieprzejednanym władcą. Bóg cię kocha. Te uczucia są wyrażone w Biblii bardzo jasno:

Ks. Izajasza 63:9 – „We wszelkim ich ucisku i on był uciśniony, a Anioł jego oblicza zbawił ich. W swojej miłości i litości on ich odkupił. Troszczył się o nich i nosił ich przez wszystkie dni wieków.”

1 thought on “Przykład matczynej miłości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *