Jezus Chrystus wczoraj, dzisiaj i ten sam na wieki

Jedną z części naszego spotkania biblijnego 19 września był blok tematyczny: „Jezus Chrystus wczoraj, dzisiaj i ten sam na wieki…” (Hebrajczyków 13:8). Trzech mówców omówiło kolejno tematy:

Przedludzkie istnienie Jezusa (Dawid Wardziński) [download]

—–
Jezus jako człowiek (Dawid Stopiński) [download]

—–
Jezus po zmartwychwstaniu (Andrzej Kaliszczyk) [download]

—–

Zachęcamy do wysłuchania tych niezwykle ciekawych nagrań, a także do zainteresowania się wydaną niedawną książką na temat teologii i chrystologii biblijnej pt. „Jeden Bóg i jeden Pan” (autorstwa Arkadiusza Wiśniewskiego, twórcy strony internetowej Thaleia):

„Nie ma chyba w teologii nauki bardziej fundamentalnej od zasady monoteizmu. Wszyscy chrześcijanie, podobnie jak Żydzi i muzułmanie, deklarują oczywiście wiarę w jednego Boga. Okazuje się jednak, że występują między nimi istotne różnice w pojmowaniu owej jedności. Każda ze stron uważa przy tym, że opiera swoje poglądy wyłącznie na Piśmie Świętym.

Arkadiusz Wiśniewski w książce „Jeden Bóg i jeden Pan” szczegółowo i wnikliwie analizuje wszystkie zgłaszane w tej debacie argumenty, próbując ocenić, na ile rzeczywiście zgodne są one z zapisami Biblii. Drugie wydanie tego dzieła, uzupełnione i poprawione, ukazało się właśnie nakładem Wydawnictwa „Straż”.

Jeśli ktoś chciałby mieć w swojej bibliotece podręcznik pozwalający prędko zapoznać się ze sposobami interpretacji wszystkich miejsc Biblii dotyczących tematu jedności i jedyności Boga, to książka „Jeden Bóg i jeden Pan” z pewnością bardzo dobrze się do tego nadaje. Zachęcamy do jej przeczytania i przestudiowania.

Książkę można zamówić pod adresem: Wydawnictwo „STRAŻ”, Skr. poczt. 13, 78-210 Białogard 2 lub elektronicznie: redakcja@wydawnictwostraz.org. Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie pod numerem 602 369 553

W imieniu Redakcji
Paweł Lipianin”
Fundacja Studiów Biblijnych Straż
ul. Sobieskiego 14
78-200 Białogard
http://wydawnictwostraz.org/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *