Co to jest dusza

Nagranie wideo:

Pewnie słyszeliście już wiele na temat duszy. Są różne pomysły na to, czym jest dusza. Jedna z popularnych koncepcji mówi, że jest to niematerialny duch lub część człowieka, która żyje w ciele i po śmierci ciała żyje dalej w innej rzeczywistości. Taka wizja rozpowszechniona jest w wielu religiach i filozofiach. Jest także lansowana w kinie, być może znacie film z Demi Moore i Patrickiem Swayze – pt. „Uwierz w ducha”, w którym to dusza męża po śmierci odwiedza żonę, aby pomóc jej w życiu. Wizje te mogą być widowiskowe, lecz nie mają nic wspólnego z tym, co Biblia mówi o duszy.

9 thoughts on “Co to jest dusza”

 1. Witam Cię Wiktor
  Jako komentarz do sposobu pojmowania natury człowieka, zwłaszcza terminu dusza w znaczeniu możliwości bytowania duszy poza ciałem zarówno za życia ciała jak i po śmierci fizycznego (biologicznego) ciała dwa z wielu filmów opartych na osobistych doświadczeniach ludzi a nie fabularnych filmów.

  Zakosztowała nieba
  160 824 wyświetlenia
  •22 maj 2015
  https://www.youtube.com/watch?v=1CARMOCu1xo

  Julie Papievis wróciła z nieba
  119 853 wyświetlenia
  •27 maj 2016
  https://www.youtube.com/watch?v=1EzxJD01_AI

  Pozdrawiam Andrzej

 2. Mam pytanie związane z cierpieniem dusz, które zostaną skazane na wieczne potępienie. Czy można określić jak będzie wyglądało cierpienie ? Czy dusza będzie połączone z ciałem i wrzucona do ognia wiecznego, bo chyba musi tutaj uczestniczyć ciało, aby była jakaś dolegliwość fizyczna. Pozdrawiam, Janek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *