Rachunek za powietrze

Kliknij na obrazku, jeśli chcesz przeczytać więcej historii

Pewien 93-letni mężczyzna we Włoszech przeżył epidemię korona-wirusa podczas długiego pobytu w jednym ze szpitali. Podczas wypisu ze szpitala otrzymał fakturę: szpital poprosił go o zapłacenie za jeden dzień używania respiratora. Staruszek rozpłakał się, a lekarz widząc to prosił by nie płakał z powodu rachunku, bo przecież żyje, a życie ważniejsze od pieniędzy.
To, co odpowiedział mężczyzna, sprawiło, że rozpłakał się personel medyczny: „Nie płaczę z powodu pieniędzy, które mam zapłacić. To nie stanowi problemu. Płaczę ponieważ przez ponad 93 lata oddychałem powietrzem Boga, a nigdy za to nie płaciłem. Tymczasem za używanie respiratora w szpitalu mam zapłacić 500 euro za jeden dzień. Czy wiesz ile jestem winien Panu Bogu? Nigdy wcześniej nie dziękowałem Mu za to!”

Kiedy oddychamy swobodnie, bez bólu i choroby, nie myślimy, że każdy oddech jest darem Boga.


Nie wiemy czy te zdarzenia rzeczywiście miały miejsce. Opowieść pozwoliła nam jednak na chwilę się zatrzymać, więc dzielimy się nią z Wami.

1 thought on “Rachunek za powietrze”

 1. Myślę, że dopełnia tę historię pewne świadectwo umieszczone w komentarzu pod nią na Facebooku. Nie będę podawał kto je dodał:

  „Ja się wywaliłam na rowerze w wielki piątek. Oczywiście bolało i karetka była. Jednak, leżąc na chodniku, z ręcznikiem pod głową wetkniętym mi przez przypadkowego rowerzystę i odpowiadając co minutę przejeżdżającym ludziom (niemieckojęzycznym), że jest ok i dziękuję za wodę i karetka już jedzie i i i… i pan mnie okrył swoją bluzą i osłaniał mnie przed słońcem (które w jego mniemaniu pewnie mnie raziło… mimo okularów przeciwsłonecznych) poczułam jakby dotyk Boga.
  Odczuwałam błogość, że tacy ludzie są mili, przypadkowi ludzie.
  I TO jest najpiękniejsze.
  Można psioczyć na ten świat, a można też odczuwać WDZIĘCZNOŚĆ, która jest bardziej przyjemna dla naszego ducha.
  P. S. To jest prawdziwa historia.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *