Przemieniająca moc Biblii

Doktor Moffat przemawia w wiosce jednego z plemion Tswana.

W XIX wieku w Afryce działał misjonarz dr Robert Moffat (przetłumaczył on Biblię na język tswana, którym posługuje się kilka milionów mieszkańców RPA, Botswany, Zimbabwe i Namibii). Głosił on między innymi plemionom, które zajmowały się pasterstwem. Pasterze ci byli znani jako dosyć agresywni, skłonni do walki o swoją przestrzeń, wojujący z innymi i sami między sobą. Pod wpływem kazań Moffata wielu z nich uwierzyło jednak w Pana Jezusa i tu zaczęła się ich przemiana. Ci, którzy wcześniej bili się ze sobą, zaczynali pomagać sobie, rozmawiać ze sobą.

Dr Moffat opowiedział przy tym jedną ciekawą historię. Pewnego dnia jeden chłopiec, który był pasterzem, poprosił misjonarza o pomoc, by stać się dzieckiem Bożym. Moffat pomógł mu wyznać swoje grzechy, prosić Boga o przebaczenie. Powiedział mu też jak ważne jest oddanie się Panu Jezusowi na służbę i posłuszeństwo Jemu. Ten chłopiec był bardzo gorliwy, tak że misjonarz z radością podarował mu Biblię.

Kilka tygodni później ten młody człowiek przybiegł do domu misjonarza. Wołał i płakał: „Ojcze, Ojcze Moffat! Nasz pies pasterski zjadł dużą część mojej Biblii!”. Misjonarzowi zrobiło się szkoda chłopaka i obiecał, że znajdzie dla niego drugą Biblię tak szybko, jak to możliwe. Chłopak był jednak niepocieszony. „Ale pomyśl o psie!” – mówił. „Nie martw się, kilka stron papieru nie zrobi mu krzywdy. Jest stworzony, żeby gryźć kości, pamiętasz?” – odpowiedział doktor Moffat.

„Ojcze, nie rozumiesz!” odpowiedział pasterz. „Byłem kiedyś bardzo złą osobą. Nikogo nie kochałem i nienawidziłem wiele osób. Odkąd Biblia weszła do mojego serca zacząłem kochać sąsiadów, wszystkich ludzi. Nikogo już nie chcę skrzywdzić! A teraz pies ma w sobie Biblię. Czy nadal będzie zabijał lwy, wilki i dzikie psy, które polują na nasze owce? Ta miłość z Biblii może go zmienić.

Śmiejemy się z tej historii, ale czy w nas jest taka wiara w przemieniającą moc Biblii? Oby tak było. Oczywiście z tym zrozumieniem, że Biblia może zmienić człowieka, który wchodzi z nią w kontakt.

___
Zobacz inne świadectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *