Boski plan zbawienia – cztery prezentacje z Pisma Świętego

Boski plan zbawienia
Czy Bóg ma jakiś plan dla ludzkości?
A jeśli tak, to czego możemy dowiedzieć się o nim z Biblii? Kogo obejmuje zbawienie i dlaczego minęło prawie 2000 lat od misji Jezusa, a na ziemi wciąż panuje śmierć i zło? Zapraszamy do obejrzenia czterech prezentacji na ten temat.

* * *

BOSKI PLAN WIEKÓW
/ Ogólne informacje

Czy Bóg ma plan? Czy można poznać Jego plan? Jeśli można to w jaki sposób? Czy Stwórca, który tak harmonijnie stworzył świat nie ma jakiegoś mądrego, harmonijnego planu, aby doprowadzić człowieka do siebie i zaprowadzić pokój i szczęście wśród ludzi?

„TAJEMNICA UKRYTA OD WIEKÓW”
/ Czy Bóg zapomniał o człowieku?

Gdzie był i co robił Bóg, gdy na ziemi działy się i do dziś dzieją się złe rzeczy? Czy zapomniał o nas? A jeśli nie zapomniał, to czy aby na pewno daje sobie radę? Jeśli – jak mówi List do Kolosan 1,26 – ma On pewną ?tajemnicę zakrytą od wieków?, to jaka to jest tajemnica i czy możemy ją poznać? Co Biblia i plan zbawienia mówią o potędze i miłości Boga?

ZAPOMNIANA NAUKA CHRYSTUSA
/ „Czasy odnowy”

Dzieje Apostolskie 3:19-21 to fragment Pisma św., z którego prawie wcale nie słyszy się kazań. Wspomniane tam „czasy ochłody (…) i odnowienia wszystkich rzeczy” są w kościołach niemal zapomniane, mimo że większość chrześcijan modli się o nie codziennie, choćby słowami modlitwy Pańskiej – „Przyjdź Królestwo Twoje!”. Czy na pewno wiesz, jak rozległy w miłości i mądrości jest Boski plan zbawienia?

NIE TYLKO KRÓLOWIE I KAPŁANI…
/ Życie wieczne w niebie i na ziemi

Zagadkowy, lecz biblijny temat. Skoro Objawienie wg Jana 20:6 obiecuje wiernym naśladowcom Jezusa urząd królów i kapłanów wraz z Nim, to czy Bóg przewidział też coś dla pozostałych ludzi? 1 List do Tymoteusza 4:10 mówi: „Dlatego trudzimy się i walczymy, ponieważ całą nadzieję pokładamy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a zwłaszcza wierzących.” Co kryje się w tym ostatnim zdaniu?

* * *

Zachęcamy do przemyśleń i dalszego poznawania Słowa Bożego!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami:

Kontakt telefoniczny 662 009 120 (Leszek Szpunar)

Kontakt mailowy wiktor@badaczebiblii.pl

4 thoughts on “Boski plan zbawienia – cztery prezentacje z Pisma Świętego”

 1. mówi Jan.B:
  Wykład rzeczowy i budujący ,ale proszę o wyjaśnienie sprawy ,,nieprzynależności” do
  ludu Bożego, patriarchów ST, a więc Abrahama, Izaaka i innych.
  Podane w wykładzie wersety jak Psalm 45 czy Hebr 11:39-40 wg mnie nie są za bardzo trafne, lub mało potwierdzające to o czym piszę wyżej.
  Proszę o podanie innych wersetów Biblii mówiących jasno i zrozumiale.
  Następne pytanie : Czy zmartwychwstanie wiernych (patriarchów ST) to zmartwychwstanie ,,niesprawiedliwych” obok ,,sprawiedliwych”(ludu Bożego).
  Proszę o podanie wersetów na poparcie wyjaśnienia w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *