Narodziny Zbawiciela

 A byli w tej okolicy pasterze przebywający w polu i trzymający straż nocną nad swoim stadem. I oto stanął przy nich anioł Pański, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła. I ogarnął ich wielki strach. Lecz powiedział do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuje wam wielką radość, która będzie udziałem całego ludu. Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus.

  • Ewangelia wg Łukasza 2:8-11

Gwiazdka, obchodzona jako czas narodzin Zbawiciela, od wielu stuleci świętowana jest 25 grudnia. Choć obecnie wiemy, że data ta bardziej odpowiada dniowi zwiastowania Marii, dziewięć miesięcy przed narodzeniem Chrystusa (por. C.T. Russell, Nadszedł czas, s. 54-62), to jednak jest świetną okazją, aby w szczególny sposób oderwać myśli od codzienności i spojrzeć na Jezusa.

Bo Jezus jest obecny. Jest Drogą tu i teraz, a nie tylko dzieciątkiem, które narodziło się ponad 2000 lat temu. Przyszedł na świat nie bez celu, lecz po to, by zbawić wszystkich ludzi od grzechu i śmierci. Anielskie poselstwo, zwiastowane pastuszkom na polach betlejemskich, zapowiada wyzwolenie. W dzień narodzenia Pańskiego, anioły ukazały się, śpiewając pieśń: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój” (Ewangelia Łukasza 2:14). Chociaż wtedy nie wypełniło się to jeszcze, wypełni się w niedługim czasie. Teraz Bóg nie otrzymuje jeszcze pełnej chwały i nie ma na ziemi pokoju…

Nadchodzi jednak Królestwo, w którym rządzić będzie Chrystus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *