Codzienna niebiańska manna

Pozwolę sobie jeszcze raz zachęcić wszystkich do czytania „Codziennej niebiańskiej manny”. W ostatnich dniach wersety i komentarze to prawdziwe złoto.

Książka zawiera fragment Pisma Świętego na każdy dzień roku i dwa krótkie rozważania na jego temat (+ podobne cytaty z Biblii do przejrzenia). Żeby za dużo nie tłumaczyć to podam dwa przykłady, ale tylko werset i jeden komentarz, ten, który akurat bardzo do mnie trafił.

(Poniżej wstawię linki, gdzie można poczytać lub posłuchać mannę w internecie)

Wiktor

***

8 lipca

„Dom Boży… który jest kościołem Boga żywego”
– 1 Tym. 3:15.

„Kościół Pana – jedyny, który właściwie może być nazwany ecclesia, czyli Kościołem – jest tak nieznaczny, tak pozbawiony ostentacji i stosunkowo tak biedny w bogactwa tego świata, że nie jest dostrzegany ani dostrzegalny ze światowego punktu widzenia. Nie jest on ani utworzony, ani kierowany przez człowieka; imiona jego członków nie są też zapisane na ziemi, lecz w niebie (Żyd. 12:23). Jego Głową i Biskupem jest Pan; jego prawem jest Jego Słowo; ma on jednego Pana, jedną wiarę, jeden chrzest; zbudowany jest na świadectwach świętych Apostołów i proroków, a jego głównym kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus.”

***

9 lipca

„A gdy wypuści owce swoje, idzie przed nimi, a owce idą za nim; bo znają głos jego”
– Jana 10:4.

„Głos Dobrego Pasterza jest połączeniem różnych dźwięków w taki sposób, w jaki nie mogą być one połączone przez żaden inny głos. Jego głos brzmi akordem sprawiedliwości, zmieszanym z akordem miłości, a całość intonowana jest mądrością i mocą. Inne teorie, plany oraz koncepcje ludzi i diabłów nie posiadają tak harmonijnego brzmienia jak poselstwo, które Wielki Pasterz posłał nam przez Swego Syna. Gdy prawdziwe owce słyszą głos Dobrego Pasterza, bardziej niż cokolwiek innego zaspokaja on ich tęsknoty. One nie będą już w niebezpieczeństwie ulegnięcia urokowi innych dźwięków, głosów, teorii czy koncepcji, lecz wszystkim im odpowiedzą: „Jezus mnie zadowolił, Jezus jest mój”.”

***

Na tej stronie znaleźć można mannę czytaną przez różne osoby, a także dołączone do niej wersety, pieśni i wiersze na dany dzień: https://www.niebianskamanna.pl/

Tutaj „Codzienna niebiańska manna” w wersji tekstowej: http://www.beroeaner.de/pl/manna.html

A tutaj w wersji tekstowej po angielsku:
https://bibletruthexaminer.com/daily-manna.html

…i po ukraińsku: http://biblijnyjprapor.com.ua/%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0/10-%d0%bb%d0%b8%d0%bf%d0%bd%d1%8f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *