Biblijne piekło. Czy płonie w nim ogień?

Pismo Święte wyraźnie naucza o piekle i określa je oryginalnymi hebrajskimi i greckimi słowami: (1) szeol lub hades, (2) gehenna i (3) tartaroo. Biblia jednak nigdzie nie uczy o wiecznym torturowaniu czy karaniu w literalnym ogniu jako karze za grzech dla złych ludzi. Czym więc jest biblijne piekło?

My naprawdę wierzymy w istnienie piekła!

Od Księgi Rodzaju aż do Objawienia Biblia uczy o piekle

Lecz nie o piekle wiecznych mąk!

Zapraszamy do zapoznania się z numerem dwumiesięcznika „Sztandar Biblijny” z marca-kwietnia 2013 r. Tematem wydania jest piekło. Czasopismo można przeczytać w wersji elektronicznej lub zamówić bezpłatny egzemplarz w sekcji Kontakt.

Piekło w Biblii

Niektórzy twierdzą, że nie wierzymy w piekło. To nie prawda. Wierzymy w nie, a nawet we wszystkie trzy piekła wzmiankowane w Piśmie Świętym. Lecz wcale nie wierzymy – i zaprzeczamy, by Biblia uczyła – o wiecznym torturowaniu czy karaniu w literalnym ogniu jako karze za grzech dla złych ludzi. W artykule pt. Piekło nie jest miejscem mąk wyjaśniamy ten pogląd, omawiając m.in. przypowieść Pana Jezusa o bogaczu i łazarzu oraz wizję jeziora ognia znaną z Apokalipsy wg Jana.

Kliknij obrazek, by rozpocząć lekturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *