Koniec świata – co mówi o nim Biblia

Zapraszamy na spotkanie biblijne, którego głównym tematem będzie koniec świata. Zastanowimy się m.in. czy 21 XII 2012 to jego data, co mówi o tym Pismo Święte i jak opisuje koniec świata.

Spotkanie już się odbyło! Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat końca świata oraz wysłuchania wykładu:

  1. Koniec świata (synteleia tou aionos)
  2. Koniec świata – czy musi nadejść
  3. Co z tym końcem świata (wykład audio)

Grudzień 2012 roku zamyka kolejny cykl kalendarza Majów, co wielu wiąże ze szczególnym przełomem w historii cywilizacji. Według niektórych przewidywań data 21 grudnia miałaby oznaczać koniec świata, który obecnie znamy. Jako chrześcijan interesuje nas Słowo Boże ? Biblia. Dlatego właśnie podczas spotkania nie skupimy się na wszystkich istniejących teoriach, ale biblijnej odpowiedzi na pytanie: CO Z TYM KOŃCEM ŚWIATA?

Każdy, kto przeczytał choć parę fragmentów Pisma Świętego (np. wypowiedzi Jezusa z Nazaretu czy kilka rozdziałów Księgi Daniela i Apokalipsy wg Jana), dobrze wie, że uczy ono o końcu świata. Mało kto jednak wie, że obraz tych zdarzeń jest spójny we wszystkich 66 księgach Biblii, a widok ten nie pozbawia nas ludzi nadziei. W rzeczywistości, choć wielkie wstrząsy już są odczuwane i stale narastają, ostateczny rezultat będzie wspaniały.

Zainteresowanych ? zapraszamy na spotkanie:

Co z tym końcem świata…

Środa, 21 listopada 2012 r.
Godzina: 17:00
Bydgoszcz, ul. Zduny 10A

Jak zwykle: wstęp wolny. Uczestnicy spotkania otrzymają darmowe egzemplarze czasopisma „Sztandar Biblijny”. Będą mogli również nabyć traktaty i książki o tematyce biblijnej.

1 thoughts on “Koniec świata – co mówi o nim Biblia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *