Wieści z Nigerii

Bracia i Siostry na spotkaniu biblijnym w Nigerii, rok 2009 (źródło: africanbiblestudents.com)

Przypominamy list, który pierwotnie pojawił się w czasopiśmie „Teraźniejsza Prawda”, nr 516 (wiosna 2011) i adresowany jest do ówczesnego redaktora tego czasopisma, brata Ralpha Herziga. Brat Willie Ebong opisuje w nim tragiczne wydarzenia w Nigerii, gdzie w prześladowaniach za swoją wiarę w Chrystusa nasi Bracia i nasze Siostry regularnie są mordowani, bici, gwałceni, porywani, okradani i szykanowani.

Miejmy w naszych modlitwach Nigerię i cały kontynent afrykański, na którym Ewangelia obecnie się szerzy, lecz przyjmujący ją ludzie przechodzą bardzo trudne i bolesne doświadczenia:

Drogi Bracie Ralph,

Łaska Ci i pokój od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa (Fil. 1:3). Piszę, by poinformować Cię o śmierci najmłodszego syna brata Blessinga. Ten młody człowiek, chociaż nie był poświęcony, miłował Prawdę. Został zabity w bardzo okrutnych i nieludzkich okolicznościach. Zabójcy tropili go i zastrzelili z zimną krwią po tym, jak otwarcie chwalili się naszemu drogiemu bratu Blessingowi, że zabiją kogoś z jego domowników. Zasyłam dzięki do Boga za pocieszenie brata Blessinga poprzez obietnice zawarte w Biblii.

Brat Blessing, który zaledwie miesiąc po śmierci syna stracił również męża jedynej córki, powiedział mi, że w jego doświadczeniach było pewne dobro, ponieważ w tym wszystkim on i jego droga żona są silni i wierni Bogu. Pogrzeb jego syna ustalono na 7 stycznia. Odbyłem podróż z Agbado w Stanie Ogun w celu przeprowadzenia usługi pogrzebowej. Tam dokładnie zrozumiałem, dlaczego brat Blessing powiedział, że było coś dobrego w śmierci jego syna.

Wykłady miały tytuły: „Gdzie są umarli?” i „Czym jest dusza?”. Łącznie na pogrzebie było obecnych 1600 osób i wiele z nich przyjęło Prawdę z otwartymi sercami, a niektórzy byli nawet zainteresowani rozpoczęciem badania Prawdy. Pytali, gdzie znajduje się nasza sala zebrań, lecz ponieważ nie mamy sali, brat Blessing zaproponował prowadzenie zebrań badań w swoim domu w Oyede w stanie Delta, położonym w regionie delty rzeki Niger w Nigerii.

Jedyny zbór w stanie Delta znajduje się w Warri, mieście oddalonym o ponad 120 km od domu brata Blessinga. Dziękujemy naszemu wspaniałemu Jehowie za użycie wydarzenia, co do którego wrogowie brata Blessinga byli przekonani, że przyniesie mu ból, do przyprowadzenia wielu osób do znajomości Boskiej Prawdy, a także wzmocnienia naszego brata Blessinga i całej jego rodziny w ich pielgrzymce. Chciałbym także skorzystać z okazji i zamówić książki dla tych nowych braci zarówno w zborze Warri, jak i Oyede. Niech Jehowa nadal Cię błogosławi i zachowuje, drogi Bracie.

Twój z łaski Pana
Brat Willie Ebong

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *