Raj odzyskany

Zamknijcie na chwilę oczy na nieszczęście i niedolę, degradację i smutek, jakie teraz istnieją z powodu grzechu, i wyobraźcie sobie chwałę doskonałej ziemi. Żadna plama grzechu nie niszczy harmonii i spokoju doskonałego społeczeństwa ani żadna gorzka myśl czy nieżyczliwe spojrzenie lub słowo, lecz miłość tryska z każdego serca i znajduje odzew w każdym sercu. Każdy czyn nosi znamię dobra. Chorób już więcej nie będzie ani bólu, cierpienia czy chylenia się ku upadkowi – nawet obawy przed nimi nie będzie.

Wyobraźcie sobie uosobienie względnego zdrowia i piękna ludzkich kształtów i rysów kiedykolwiek widzianych i wiedzcie, że urok doskonałych ludzi przekroczy najśmielsze marzenia. Wewnętrzna i umysłowa czystość oraz moralna doskonałość wycisną piętno chwały na każdej twarzy. Takim będzie społeczeństwo na ziemi. Ustanie płacz, a łzy wszystkich pogrążonych w smutku zostaną otarte, kiedy dzieło zmartwychwstania będzie urzeczywistnione (Przeczytasz o tym w Księdze Objawienia 21:1-5):

I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie.

Oto perspektywa przemian ludzkiego społeczeństwa. Przypominamy, że ziemia, która była stworzona „na mieszkanie” dla takich istot, będzie dla nich odpowiednim i przyjemnym miejscem zamieszkania, reprezentowanym w rajskim Edenie, w którym przebywał pierwszy przedstawiciel ludzkości.

Raj będzie odzyskany.

***

Dowiedz się więcej: Restytucja – czas naprawy

Źródło: Boski plan wieków, Charles Taze Russell (s. 204) – kliknij obrazek poniżej i zamów książkę bezpłatnie (możesz to też zrobić na stronie: www.boskiplan.pl):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.