Polne kwiaty

Biblijni prorocy pisali, że przyjdzie taki czas, kiedy pustynie zakwitną jak róże – oczywiście pustynia Atakama w Chile zakwita co kilka/kilkanaście lat, ale warto przypatrywać się temu, co np. dzieje się na Saharze lub w Izraelu, który z pustkowia zamienia się w ogród. Co więcej, zmieniają się też inne, zimne…. lodowe pustynie (bieguny północny i południowy).

Co jeszcze ciekawsze, gdy w Piśmie św. czytamy o suchych, pustynnych miejscach, w jego symbolice często oznacza to stan społeczeństw pozbawionych Bożej prawdy (czyli wody). Można oczekiwać, że w tym znaczeniu też spełnią się proroctwa, które mówią, że lekki, orzeźwiający deszcz (nauka Jezusa) spłynie na pustynie (ludzkich serc) i przemieni nasz świat w ogród Eden, odnowiony raj.

„Niech kropi jak deszcz nauka moja, niech ścieka jak rosa mowa moja. Jak drobny deszcz na świeżą ruń, jak ulewa na trawę.” (5 Księga Mojżeszowa 32:2)

Prowadzone są badania, wg których niektóre rośliny reagują na dźwięki otoczenia. Rosną ładniejsze i zdrowsze gdy – mówiąc w cudzysłowie – „słyszą” przyjemne dźwięki.

I do tego odnosi się nasz cytat: „Jeśli życzliwe mówienie do roślin pomaga im rosnąć, wyobraź sobie, co może zdziałać życzliwe mówienie do ludzi.”

Pan Bóg stawia na naszej drodze bardzo różnych ludzi. Czasami są to krótkie spotkania, czasem żyjemy razem z kimś lub obok kogoś wiele lat. Jak jednak siebie nawzajem traktujemy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *