Polne kwiaty

Następna myśl: skoro Bóg tak przyozdabia kwiaty, skoro są takie piękne, to o ile bardziej troszczy się o nas? W Liście do Rzymian 8:28 czytamy: „Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”.

Czasami trudno to zrozumieć, gdy dzieje się coś złego i nieprzyjemnego, ale rzeczy, o których sądzimy, że są winą innych, że są złym przypadkiem, wszystkie są pod Boskim nadzorem. I ostatecznie wszystko, co mogłoby być dla naszej wiecznej szkody, będzie od nas odwrócone. Jeśli tylko wytrwamy w miłości do Boga.

Kolejna lekcja z przyrody mówi, że: na wszystko potrzebny jest czas. Nie wiemy jak
długi czas obejmował pierwszy werset Biblii: „Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię”,
ale możemy przypuszczać, że był to ogromnie długi czas. Wydaje się, że dni twórcze z Księgi Rodzaju także były długie. Oczekiwanie jest wpisane we wszystko w naturze. Od zasiewu do zbiorów mija długi czas. Podobnie zresztą jest w Boskim planie zbawienia (zbudowanym z długich epok i wieków).

Nie powinniśmy spodziewać się, że w naszym życiu wszystko będzie się działo od razu, błyskawicznie. Zresztą, moglibyśmy tego nie docenić. Natura uczy nas cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *