Polne kwiaty

Możemy się przypatrywać kwiatom i nie tylko im. Bóg dał nam niezwykłą możliwość widzenia i zachęca nas, by ją dobrze wykorzystać.

Oko i jego zdolności to piękna przesłanka, by wierzyć, że nie powstaliśmy przypadkowo. Już samo to, że na Ziemi istnieje nieożywiona przyroda, a także ożywione składniki przyrody, to rzecz praktycznie niemożliwa do wytłumaczenia bez inteligentnego twórcy. Istnieje mnóstwo dopasowań wszechświata i układu słonecznego do tego, żeby na Ziemi zaistniało życie.

Dlaczego przypadkowy świat miałby wytworzyć tak piękne kwiaty, a potem dać żywym, myślącym istotom możliwość oglądania tego piękna? Wzruszania się widokiem? Skąd mamy możliwość rozmyślań na ten temat, które wiele osób prowadzi do rozmyślań o Stwórcy wszechświata?

Jezus chętnie oglądał lilie; widział, jak rosną i szukał w swoich obserwacjach głębszej, duchowej nauki.

Wróble i polne kwiaty….
„Serce, które nie przypatruje się małym rzeczom, nie jest w stanie ocenić rzeczy większych, z powodu czego ma trudności we właściwym rozmyślaniu o Bogu, właściwym zrozumieniu Jego planu, a więc i we właściwym zrozumieniu Jego charakteru.” ( http://www.pastorrussell.pl/manna/pazdziernik-12/ )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *