Codzienna niebiańska manna

Kliknij obrazek, aby przejść do książki.

„Doświadczcie mię teraz w tem, mówi Pan zastępów; jeźli wam nie otworzę okien niebieskich, a nie wyleję na was błogosławieństwa, tak że go nie będziecie mieli gdzie podziać” – Mal. 3:10.

Jeśli chrześcijanie pozwalają na to, by kłębowisko samolubnych ambicji pozbawiało ich przeznaczonej dla nich codziennej porcji niebiańskie­go pokarmu, nie powinni być zaskoczeni, że z każdym dniem ich siły du­chowe stają się szczuplejsze a „pokój Boży” wypełniający ich serca ustępuje miejsca rosnącemu wciąż na świecie niezadowoleniu, pomimo zsyła­nych nam niezliczonych ulg i przywilejów. Pamiętajmy to oto napomnienie: „We wszystkich drogach twoich znaj go, a on prostować będzie ścieżki twoje” (Przyp. 3:6).

Pierwsze wydanie Manny o nakładzie 20 000 spotkało się z o wiele lepszym przyjęciem niż moglibyśmy się tego spodziewać, a ciepłe słowa uznania ze strony wielu jej zwolenników, bliskich i dalekich, stały się dla nas ogromną zachętą. Niektórzy nazywają ją swym „niebiańskim śniadaniem” oświadczając, że tak jak codziennie wstaje słońce, tak oni codziennie karmią się jej naukami. Z pewnością ta maleńka dziesięcina w postaci czasu poświęcanego codziennie na spożywanie cząstek niebiańskiej porady nie może nie przynieść zysku tym wszystkim, którzy w tym spożywaniu uczestniczą. Dzień rozpoczynający się od takich rozważań z pewnością jest spędzony o wiele pożyteczniej. Serce, skierowane w ten sposób na święte rzeczy, jest o wiele mniej skłonne zejść z właściwej drogi niż w innym wypadku.

Książka ta wystarczy na całe życie i może być używana rokrocznie, bowiem święte poselstwo nigdy nie traci swej aktualności, lecz stanowi przykazanie za przykazaniem, przepis za przepisem (Izaj. 28:10).

Tytuł: Codzienna niebiańska manna
Autor: Charles Taze Russell

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *