Dolina Bożych gór

W miarę jak ludzkość będzie przychodziła do zgody z Bogiem, Bóg będzie z nią przebywał. A Boski przybytek to Chrystus – Głowa i Ciało, którego powrót na Ziemię zapowiadają wszyscy prorocy (oczywiście powrót nie w ludzkich ciałach, lecz duchowych, niewidzialnych dla nas, bo takie teraz mają). Ten przybytek zstąpi na ziemię, aby błogosławić ludzkość. I Bóg znajdzie społeczność, pokój wśród ludzi. Tym wielkim obozem izraelskim otaczającym Przybytek będzie cała ziemia, całe ludzkie społeczeństwo. Znów: Ziemia jest podnóżkiem Jahwe. A Bóg mówi, że uwielbi lub uświetni podnóżek swoich nóg. Przeczytajmy o tym w Izajasza 60:13 – Sława Libanu do ciebie przyjdzie, jedlina, sosna, także bukszpan, dla ozdoby miejsca świątnicy mojej, abym miejsce nóg moich uwielbił.
Bóg mówi tutaj do Chrystusa, Głowy i Ciała. Sława Libanu przyjdzie do ciebie czyli do Króla. Liban z tego wersetu znaczy „biały”, a kolor ten pokazuje sprawiedliwość przed Bogiem. „Choćby były grzechy wasze jak szkarłat, jak śnieg wybieleją”. Sprawiedliwi, którzy przyjdą, aby służyć Jezusowi i Kościołowi, są tu pokazani przez trzy gatunki drzew.
Czy jednak Biblia to potwierdza? Czy drzewa mogą przedstawiać sprawiedliwych? Zobaczmy Psalm 92:13-14: „Sprawiedliwy zakwitnie jak palma, rozrośnie się jak cedr na Libanie. Zasadzeni w domu Pańskim rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga.” Jak widać Pismo św. samo odpowiada. W Psalmie czytamy, że sprawiedliwi „rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga” – czy te „dziedzińce” coś nam przypominają?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *