Czy jesteśmy kościołem

Wszyscy poznający naszą społeczność nieustannie dopytują się: jak wy się nazywacie? Czy jesteście ?Baptystami?? Czy jesteście ?Uniwersalistami?? Czy jesteście ?Adwentystami?? Czy naśladujecie pierwszych Metodystów? Wielokrotnie próbowaliśmy już jasno przedstawić nasze stanowisko i teraz krótko znowu postaramy się to zrobić.

Świecki Ruch Misyjny „Epifania” nie jest organizacją, której celem byłoby odłączenie się od pozostałych grup chrześcijaństwa. Dlatego też nie nazywamy się np. epifanistami, russelitami czy johnsonitami. Celem naszego ruchu jest zachęcanie wszystkich do studiowania Biblii, a my jesteśmy po prostu chrześcijanami, takimi samymi jak chrześcijanie z wielu różnych wyznań i bezwyznaniowi.

Uważamy, że prawdziwi naśladowcy Jezusa stanowią jedność i razem z nimi wszystkimi (nieważne: katolikami, luteranami czy baptystami) pragniemy należeć do tego jedynego Kościoła, który NIE jest ziemską organizacją. Gdybyście wymienili nazwy wszystkich grup religijnych, my odpowiemy, że nie zaliczamy się do żadnej z nich. Taką grupą nie chce też zostać nasz ruch. Należymy wyłącznie do niebiańskiego zgromadzenia tych, ?którzy są zapisani w niebie? (Hebr. 12:23; Łuk. 10:20). Wszyscy święci obecnie żyjący, lub którzy żyli podczas całego wieku, należą do ZRZESZENIA NASZEGO KOŚCIOŁA; oni wszyscy stanowią ten JEDYNY kościół i nie ma ŻADNEGO INNEGO kościoła uznawanego przez Pana Boga. Dlatego, jakakolwiek ziemska organizacja, która chociaż w najmniejszym stopniu nie zgadza się z tym zrzeszeniem świętych, tym samym zaprzecza naukom Pisma Świętego i sprzeciwia się Bożej woli ? ?aby byli JEDNO? (Jan 17:11).

Prawdziwy Kościół Chrystusa przez wieki stanowili tylko ci, którzy porzucali wszystko i wiernie naśladowali Jezusa, niosąc swoje krzyże (Mat. 16:24).

Czytaj więcej na ten temat…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *